دانلود از جارفیلم نیم بها و نصف حجم برای شما محاسبه می شود.

سریال زخم کاری

خرید قانونی
سریال زخم کاری
قسم پانزدهم

خلاصه داستان : مالکی از مدیران شرکتی موفق است که توسط ابراهیم ریزآبادی اداره می شود. ریزآبادی، مالکی را مامور می کند تا برای قرارداد مهم نفتی با نروژی ها وارد مذاکره شود. نروژی ها بعد از عقد قرارداد می خواهند مبلغ قرارداد که چندین میلیون دلار است را به حساب شرکت واریز کنند ولی ...

نقد و بررسی سریال زخم کاری

سریال زخم کاری به عنوان اولین اثر محمد حسین مهدویان در شبکه ی نمایش خانگی به حساب می آید. مهدویان در یک دهه ی گذشته فراز و نشیب های بسیاری را در حیطه ی فیلم سازی طی کرده است. او ابتدا آثاری با موضوعات امنیتی و سیاسی تولید می کرد و همین مورد عاملی بود تا منتقدان به او لقب کارگردان سفارشی بدهند. اما او با اثر اخیر خود یعنی شیشلیک سعی کرد تا این لقب به طور کامل دگرگون سازد . شیشلیک که یک اثر طنز با درون مایه ی انتقادی بود، توانست تا حد زیادی فروش خوبی در گیشه به دست آورد و البته دیدگاه مخاطبان نسبت به مهدویان را هم تغییر داد. همین مورد سبب شده تا مهدویان در پی ادامه دادن این مسیر باشد .

او قصد دارد تا سریال زخم کاری را از روی رمان بیست زخم کاری تولید نماید . این رمان که تنها 5 سال از عمر آن می گذرد، به عنوان یکی از شناخته شده ترین زمان های معاصر قلمداد می شود و درون مایه ای تند و انتقادی دارد. بدین جهت تصور عموم بر این است که اثر جدید مهدویان هم ادامه دهنده ی کار قبلی او خواهد بود.

اگرچه هنوز سبک سریال زخم کاری مشخص نشده اما بسیاری بر این باور هستند که این اثر به دور از درون مایه های سیاسی و امنیتی است که مهدویان در گذشته آن ها را دنبال می کرد . اما برای بحث صحنه سازی و نحوه ی کارگردانی تقریباً همه اتفاق نظر دارند که این اثر مهدویان هم مانند سایر آثار قبلی او یک چهارچوب ثابت را خواهد داشت. بدین جهت باید انتظار یک قهرمان را در این داستان که مدام با مکشلات دست و پنجه نرم می کند و دچار حادثه ای فراتر از زندگی روزمره ی مردم عادی می شود چرا که این مقوله در سایر آثر او هم مشهود است.

امتیاز دهید

نظرات کاربران

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !